MİSİNA BAĞLARI


 Önemli Hatırlatmalar
• Misinalar ince fakat güçlüdür. Bağlama sırasında parmaklarınıza dolayarak ya da ellerinizle asılarak sıkıştırmaya veya kopartmaya çalışmayın. Elleriniz veya parmaklarınız ciddi şekilde yaralanabilir.
• Misinaları sıkıştırmak için yumuşak çeneli bir pense, kesmek için bir tırnak makası veya bir yan keski kullanabilirsiniz.
• Misinayı sıkıştırmadan önce hafifçe ıslatın.
• Sigara veya çakmakla misina son uçlarını yakmayın.

Kancaya Misina Bağlama

 
Kancaya Misina Bağlama AnimasyonAna Bedene Köstek Bağlama

Lacivert renkli misina Ana bedendir.


Ana BedeneKöstek Bağlama Animasyon

Ekleme ve Kasa Yapma
Ekleme bağı, 2 misinayı birbirine eklemek için yapılır.


Ekleme Animasyon


Rapala ve Kaşık Bağları Rapala Bağı Animasyon

Üçlü Kancaya Misina BağlamaHALKA BAĞLARI
(Palası delikli kancalar ve fırdöndüler için)JİG ASSİST BAĞI 

JİG BAĞLAMAMakaraya Misina Sarmak İçin Başlangıç Bağlantıları

 
Önemli Hatırlatmalar
 • Makaraya misina doldururken, Size yardımcı olacak birisi, bir elinin baş ve işaret parmakları arasında tatlı sıkı bir şekilde misina makarasının kenarlarını tutarak makaranıza sararsanız, misina sarma boşluğu oluşmaz. Gevşek ya da çok sıkı doldurulan misina ile atış sorunları ortaya çıkabilir.

• Misina bobininin 1/4 ü kadar bir boşluğu en üstte bırakınız. Misina bobinini çok yüksek doldurursanız, atış esnasında karışmalar meydana gelebilir. Ya da eksik doldurursanız  olta takımınızı istediğiniz uzaklıklara atmakta zorlanırsınız.

Misinayı Olta Makarasına Sarma
Misina bobinine misinayı sarmaya başlamadan önce makara fren butonunu sağa döndürerek sıkı pozisyona getirin. Sarma işlemini hafifletmek için misinayı kamışın en alt halkasından geçirin. Sarma sırasında misina makarasınına parmakla sürtünme sağlayarak(Size yardımcı olacak birisi tarafından) misinayı tatlı bir sıkılıkta gergin tutulu olarak sarın.

 

Sabit Makaralarda Misina Başlangıç Bağı
Yöntem 1

Yöntem 2

FLY FISHING Makarasında Başlangıç Bağı 


Farklı Metotlarda Fırdöndü Bağları


Stoper Yapma

Şamandıranın istenilen seviyeye kadar kaymasını ayarlamak için, lastik stoper yerine misinadan bir stoper yapabilirsiniz. Ya da bir delikli plastik boncuğu stoper olarak kullanabilirsiniz. Aşağıda gösterildiği gibi ana beden üzerine, kısa bir parça misina bağlanarak stoper elde edilebilir.

Misinaya Stoper Takmak
 
Büyütmek için resimlere tıklayınız

1 2